Az esztergomi Aikido Tada Ima Dojo felnőtt aikido gyakorlói közül az őszi kyu vizsgán sikeres kyu vizsgát tettek

Felnőtt csoportunk sikeres kyu vizsgázói

Az esztergomi Aikido Tada Ima Dojo felnőtt aikido gyakorlói közül az őszi kyu vizsgán sikeres kyu vizsgát tettek:

7. kyu fokozatra:

Mikus Dávid
Vörös Márk

6. kyu fokozatra:

dr. Mechler Anna
Meszlényi Pál
Rappay Máté

4. kyu fokozatra:

Czeti László

2. kyu fokozatra:

Szóda Attila

Gratulálunk nekik!

Hasonló blogbejegyzéseink

Aikido vizsga utáni oklevélátadás a tatamin, meghajlással
Aikido

Gondolatok vizsgákról, vizsgafelkészülésről

Az aikido vizsgák nem öncélú állomások, hanem lehetőségek arra, hogy őszintén lemérd saját technikai és szellemi fejlődésedet. A valódi felkészülés nem a kötelező edzésszám teljesítéséről, hanem a biztos alapokról, a tudatos gyakorlásról és a megfelelő mentális hozzáállásról szól. A blogbejegyzés bemutatja, hogyan érdemes vizsgára készülni, miért fontos az elővizsga, és miért van különös jelentősége a tanító, az uke és a dojo közösségének egy sikeres vizsga mögött.

Tovább olvasom →
Aikido

Megtehetném, de nem teszem

2025. február 19-én megjelent interjú dr. Havasi Tamással, az esztergomi Aikido Tada Ima Dojo vezetőjével. Mit jelent az aikido üzenete: „Megtehetném, de nem teszem”, kiknek ajánlható, és miért több, mint önvédelem vagy sport?

Tovább olvasom →
Aikido

A helyes aikido gyakorlásról

Az aikidóban az uke nem „támadó”, a nage nem „védekező”: az uke feladata a pontos, őszinte támadás és a technika befogadása, hogy a partner biztonságosan tanulhasson. Miért zsákutca az ellenállás és az „izmozás”, és hogyan gyakorolj helyesen kezdőként és haladóként?

Tovább olvasom →